Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Chory - czy mogę być szczęśliwy?
Autor Wiadomość
Krzysztof30 
Nowy

Wiek: 32
Dołączył: 30 Mar 2021
Posty: 7
Skąd: Oława
  Wysłany: 2021-03-30, 21:24   Chory - czy mogę być szczęśliwy?

Witam.

Tak się zastanawiam czy jako chory człowiek na schizofrenie paranoidalną mogę być szczęśliwy? Od kiedy wystawili mnie do wiatru wszyscy przyjaciele czuję się strasznie samotny i odrzucony. Jako że jestem nieśmiały ciężko mi nawiązywać nowe znajomości. Wszystko w co wierzyłem rozpadło się w jednej chwili i nic nie zapowiada by miało się polepszyć.

Stąd moje pytanie : Czy mogę być jeszcze szczęśliwy? Czy moje życie jeszcze ma sens? Nie mam nikogo poza mamą z kim mógłbym porozmawiać. Wiem niby kogoś zawsze mam natomiast inaczej jest porozmawiać z przyjacielem. Z kimś kto zrozumie i pocieszy doradzi i po prostu wysłucha. Póki co żyję w beznadziei i ten stan rzeczy utrzymuje się od blisko 3 lat i nie widzę już nadziei. Więc ponawiam pytanie : Czy ja mogę jeszcze być szczęśliwy? Czy jest dla mnie jakaś nadzieja?
 
     
Darrro5 
Nowy

Dołączył: 26 Lut 2021
Posty: 18
Wysłany: 2021-04-12, 14:07   

Nadzieja zawsze jest. :) Schizofrenia to nie wyrok - jeśli bierzesz dobrze dobrane leki, uczęszczasz na terapię, itd. Wiem, że teraz w momencie kryzysu, może być Ci trudno w uwierzyć, ale jeśli trochę pomożesz szczęściu, możesz go jeszcze zaznać.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS