Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Związek terapeutyczny
Autor Wiadomość
Odrovons 
Nowy

Wiek: 31
Dołączyła: 10 Lut 2017
Posty: 36
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-02-10, 17:24   Związek terapeutyczny

Cześć! :)

Od roku jestem w szczęśliwym związku. Wcześniej nie miałam nikogo "na poważnie". I tak, chociaż mój Ukochany jest wspaniały i pasujemy do siebie idealnie, to oboje jesteśmy mocno poturbowani przez życie. Oboje z rodzin dysfunkcyjnych, oboje z zaburzeniami psychicznymi, oboje samotni i poszukujący prawdziwej miłości, przyjaźni...

W pewnym momencie było trudno. Ścieraliśmy się, nie wiedzieliśmy jak sobie poradzić z tym, co mamy. Jednak - przy pomocy naszych psychologów, wsparciu rodzin i znajomych oraz własnych determinacji - udaje nam się leczyć nasze przywary, choroby i boleści.

Moja psycholożka powiedziała, że nasz związek ma też charakter terapeutyczny.
I tu pytanie do Was - zdarzało się Wam coś takiego? Może nie tyle w związku, ale w zwykłej relacji z kimś? Musieliście kiedyś zmieniać się i pracować nad sobą razem z kimś innym?
 
     
długopis 
Aktywny


Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 439
Wysłany: 2017-02-10, 19:15   

Cześć. Piękna historia. Gratuluje sukcesu i życzę dalszych sukcesów i wytrwałości.
Ja nie miałem takiej relacji, ale chciałbym mieć. Być może uda mi się kogoś znaleźć.
Ostatnio zmieniony przez długopis 2017-02-10, 19:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Odrovons 
Nowy

Wiek: 31
Dołączyła: 10 Lut 2017
Posty: 36
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-02-10, 19:26   

Dziękuję :) Z całego serca życzę Ci czegoś takiego, bo to naprawdę wyjątkowe - chociaż też niekiedy trudne.
 
     
Revenn 
Milczący


Dołączył: 10 Paź 2016
Posty: 82
Wysłany: 2017-02-13, 02:32   

"Wcześniej nie miałam nikogo "na poważnie"," Kiedy jest związek na poważnie a kiedy nie? Zawsze mnie to zastanawiało. Wydaje mi się że kiedy pojawia się seks to można już nazwać to związkiem.
 
     
Odrovons 
Nowy

Wiek: 31
Dołączyła: 10 Lut 2017
Posty: 36
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-02-13, 09:26   

Związek jest wtedy na poważnie, kiedy osoby będące w związku stwierdzą, że to jest poważne.

Mi chodziło w tym o to, że wcześniej nigdy nie spotykałam się z kimś tak, żeby nazwać go moim chłopakiem, albo moją dziewczyną, żeby poznać czyjeś rodziny, wspólnie wyjeżdżać, wyznawać miłość. Zdarzyło mi się tylko raz i trwało dwa miesiące - nie sądzę, żeby to był poważny związek.

A jeśli seks jest dla Ciebie wyznacznikiem związku, to ok - nic się w moim przypadku nie zmienia. To nadal mój pierwszy poważny związek.
 
     
Marcy 
Aktywny


Wiek: 38
Dołączyła: 04 Lip 2015
Posty: 323
Skąd: Mazury
Wysłany: 2017-02-13, 09:57   

Revenn napisał/a:
Wydaje mi się że kiedy pojawia się seks to można już nazwać to związkiem.


Chyba żartujesz :ysz: Dyskotekowe numerki w takim razie są związkami? :lol2:
 
     
Revenn 
Milczący


Dołączył: 10 Paź 2016
Posty: 82
Wysłany: 2017-02-13, 19:26   

Marcy napisał/a:
Revenn napisał/a:
Wydaje mi się że kiedy pojawia się seks to można już nazwać to związkiem.


Chyba żartujesz :ysz: Dyskotekowe numerki w takim razie są związkami? :lol2:


To jest już patologia, szkoda czasu rozmawiać o takich osobnikach.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS