Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Romantyk
Autor Wiadomość
Oryginalny 
Nowy

Wiek: 32
Dołączył: 16 Paź 2012
Posty: 12
Wysłany: 2012-10-27, 17:30   Romantyk

Czy waszym zdaniem w dzisiejszych czasach romantyzm jest cechą której warto się nie wstydzić?
Ostatnio zmieniony przez Oryginalny 2012-10-27, 17:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
nadświadomy 
Aktywny



Wiek: 35
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 402
Skąd: odludzie
Wysłany: 2012-10-27, 17:42   

Czy warto? Wg mnie nie. Ale romantycy są już na tyle mało liczni, że są jak mniejszość narodowa i mogą się czuć nadzwyczaj oryginalnie... :oops: I to sprawia, że taki romantyk ma przesrane w dzisiejszym życiu. Mało nieromantyków potrafi zrozumieć romantyków. Ale jak dla mnie, to "nieromani" są niepoprawni, co uzasadnia moją odpowiedź. Nie ma chyba sensu jej rozwijać...

Pozdro
Niereformowalny "roman" :-D
 
 
     
bargman 
Częsty bywalec



Wiek: 33
Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 592
Skąd: Deep Web
Wysłany: 2012-10-27, 18:54   

Oryginalny napisał/a:
Czy waszym zdaniem w dzisiejszych czasach romantyzm jest cechą której warto się nie wstydzić?

Jak dla mnie nie ma się co wstydzić romantyzmu. Taki romantyk dzisiaj wyróżnia się na tle pozostałych facetów, i jakby na to nie patrzeć, jest szansa na znalezienie sobie partnerki która to doceni, a skoro potrafi docenić romantyzm, to też niejako wybija się spośród tłumu. To tylko moja opinia :oczko:
 
     
prezes 
Częsty bywalec


Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2012
Posty: 583
Wysłany: 2012-10-27, 19:00   

Nie opłaca się być. Teraz w modzie jest lans, samce alfa(nawet jak idiota), upadek zasad i moralności...
Morał: chcesz mieć powodzenie? siłka, solar i stosunek do kobiet " miej wyjebane a będzie Ci dane". Z obserwacji: leca na to ;) romantyk jest od całowania rączek którymi dziewczyna wali konia innemu ;|


Żeby nie było. Nie podoba mi się to ale takie sa fakty.
 
     
bargman 
Częsty bywalec



Wiek: 33
Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 592
Skąd: Deep Web
Wysłany: 2012-10-27, 19:11   

prezes napisał/a:
romantyk jest od całowania rączek którymi dziewczyna wali konia innemu ;|

Padłem :lol:
prezes napisał/a:
Morał: chcesz mieć powodzenie? siłka, solar i stosunek do kobiet " miej wyjebane a będzie Ci dane". Z obserwacji: leca na to ;)

Czyli lepiej być samemu, nie warto tak diametralnie się zmieniać dla takich "kobiet". Więc obstaję przy swoim, nie ma co się wstydzić romantyzmu. Każdy niech będzie sobą.
 
     
baronowa 
Aktywny



Wiek: 30
Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 280
Wysłany: 2012-10-27, 20:10   

Ja nie wiem gdzie Wy szukacie dziewczyn, skoro dostrzegacie tylko takie, które lecą na "siłkę, solar i "miej wyjebane"". Ja chyba żyję w innym świecie, albo może przez to, że jestem płci żeńskiej zauważam kobiety, które się szanują i mają zdrowe podejście do związków. Może mężczyźni ich nie widzą bo te nie mają twarzy supermodelki i figury seksbomby. Smutne.
Tak jak prezes mogę teraz walnąć stereotypem- faceci lecą tylko na ładne dziewczyny z dużym biustem, które są obrotne i wszędzie ich pełno. Teoretycznie usprawiedliwiłoby to moją samotność, tylko co mi to da, skoro wiem, że to nieprawda? Nie lubię wrzucania wszystkich do jednego worka, to nie fair.

A co do tematu, bycie romantykiem to moim zdaniem żaden wstyd, jednak zazwyczaj oznacza to również wrażliwość, a z okazywaniem tego trzeba uważać. Ludzie potrafią to wykorzystać jako słabość.
Ostatnio zmieniony przez baronowa 2012-10-27, 20:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Mr.eM
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-27, 20:10   

Romantyzm to niejako taki znaczący komponent w moim wnętrzu - potrafię wyrzucać z siebie emocje w sposób nieokrzesany, być wybuchowy. prezes o jakich romantyków Ci chodzi? :-D
 
     
Oryginalny 
Nowy

Wiek: 32
Dołączył: 16 Paź 2012
Posty: 12
Wysłany: 2012-10-27, 20:38   

witam wszystkich, założyłem ten temat, bo byłem ciekawy, kto dzisiaj jeszcze wie czym jest romantyzm, no i się nie pomyliłem,
jak widać większość dzisiejszych facetów myśli jedynie o dziewczynach które mają urodę i żeby jak najszybciej pójść od razu do łóżka
to smutne, ale prawdziwe. "siłka, solar i stosunek do kobiet " miej wyjebane a będzie Ci dane" - ino pogratulować, jeśli dzisiaj każdy facet
podchodzi do miłości jak i do związku gdzie w głowie ma wszystko "wyjebane" to ino pogratulować rozumu ;). Ja jestem romantykiem i szczerze tego nie żałuję.
 
 
     
panna Z. 
Aktywny


Wiek: 31
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 207
Wysłany: 2012-10-27, 20:55   

Cytat:
Teraz w modzie jest lans, samce alfa(nawet jak idiota), upadek zasad i moralności...
Morał: chcesz mieć powodzenie? siłka, solar i stosunek do kobiet " miej wyjebane a będzie Ci dane". Z obserwacji: leca na to ;) romantyk jest od całowania rączek którymi dziewczyna wali konia innemu ;|

Zależy, jakie kobiety Ci się podobają. Jest pewien typ kobiet, które preferują właśnie takich samców alfa i niestety będąc romantykiem nie masz u nich szans. Ja osobiście znam mało takich kobiet i uważam, że taki romantyk ma większe szanse chociażby na to, żeby nie być skreślonym na starcie (jak samiec alfa). Oczywiście mam na myśli umiarkowanego romantyka, bo jednak trzeba też sobie radzić z przyziemnymi sprawami i nie można stale bujać w obłokach ;).

Cytat:
zauważam kobiety, które się szanują i mają zdrowe podejście do związków. Może mężczyźni ich nie widzą bo te nie mają twarzy supermodelki i figury seksbomby. Smutne.

''Porządnych'' kobiet jest więcej niż ''porządnych'' facetów, ale myślę, że taka kobieta ma większe szanse na spotkanie kogoś, komu zależy na poważnym długotrwałym związku niż wspomniana seksbomba.
 
 
     
Rossa 
Początkujący


Wiek: 39
Dołączyła: 03 Paź 2012
Posty: 131
Wysłany: 2012-10-27, 20:57   

Oryginalny i tego sie trzymaj:) fakt w dzisiejszych czasach rzadkość spotkac na swojej drodze takiego człowieka romantyka:)... Ja osobiście lubię jak facet ma duszę.. Pozdrawiam:)
 
 
     
Amber25 
Milczący


Wiek: 28
Dołączyła: 25 Wrz 2012
Posty: 58
Wysłany: 2012-10-27, 21:00   

Hmm no to fakt w sumie , romantyk to totalna rzadkość w tych czasach sama jestem romantyczką ( do tego troche dziwakiem xD ) i dana jest mi samotnosc niestety gdyż wiekszość lubi wykorzystuje moja wrażliwość a ja to potem przeżywam i sie niszcze. Chyba dlatego tak nienawidze ludzi i nie moge znaleźć odpowiednich przyjaciół.Wiem że wina lezy troche we mnie choć w dużej mierze również obwiniam innych ale trudno jest mi sie zmienić , postępowanie bardziej wrednie czyli wpdaanie ze skrajności w skrajnośc u mnie pogłebia tylko jakiś dołek i nienaiwsc do siebie , wiec chyba nie moge sie za bardzo zmienić...
 
     
Oryginalny 
Nowy

Wiek: 32
Dołączył: 16 Paź 2012
Posty: 12
Wysłany: 2012-10-27, 21:09   

Amber25, nikt ci nie karze się zmieniać, to piękne że romantyzm istnieje u młodych ludzi i w sumie tak powinno być, nie martw się czasem życie daje popalić ale i te dobre strony również posiada.

Rossa, oczywiście że tego będę się trzymał, na pewno nie będę się lansował i robił z siebie idioty. ;]
 
 
     
iskierka503 
Częsty bywalec


Wiek: 32
Dołączyła: 02 Paź 2012
Posty: 507
Wysłany: 2012-10-27, 21:51   

romantyk... chcialabym takiego faceta... mysle ze kazda dziewczyna by chciala.... to zdecydowanie jest na + bardziej niz solara i ta cala reszta :)
 
     
Patty
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-27, 21:56   

Dzisiejszy świat ogólnie jest dziwny. Ludzie są inni. Mężczyźni są inni. Kobiety są inne. Młodzież jest inna. "Siłka, solar.." jak dla mnie kompletna żenada. Lansować się tym to jeszcze większa żenada. Dziś już nikogo nie zdziwią głupie zachowania. A romantyzm? Jeśli facet jest romantyczny to jest uznawany za dziwadło? Ale dlaczego? Ach tak, bo kobiety NIBY lecą na jakiś obskurnych typów, takich, którzy za grosz nie mają poszanowania i taktu. Nie trzeba być aż "obrzydliwie" romantycznym, że być romantycznym... Wystarczy mieć trochę kultury, serca... Trochę takich rzeczy, które człowieka podniosą na duchu w tych codziennych szarych chwilach. Nie trzeba mieć do tego masy pieniędzy. Wystarczy trochę inicjatywy.
 
     
neo-geisha
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-27, 21:59   

prezes to poleciał po bandzie i podał całkiem skrajny, w odniesieniu do romantyka, przykład faceta. Jak dla mnie są jeszcze "pośredni" przedstawiciele płci męskiej i to oni chyba mają "największe branie":D.
Romantyzmu nie ma się co wstydzić, ale
panna Z. napisał/a:
jednak trzeba też sobie radzić z przyziemnymi sprawami i nie można stale bujać w obłokach ;).
Ostatnio zmieniony przez neo-geisha 2012-10-27, 22:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS