Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Typ osobowości MBTI - znajdź swój typ i zrozum siebie lepiej
Autor Wiadomość
Angel 
Administrator


Dołączył: 12 Mar 2011
Posty: 46
Wysłany: 2020-06-07, 15:59   Typ osobowości MBTI - znajdź swój typ i zrozum siebie lepiej

Dosyć popularne, szczególnie ostatnimi czasy, są typy osobowości MBTI, czyli Myer-Briggs type indicator.
Jest to podział na 16 typów osobowości (8 ekstrawertyków, 8 introwertyków), biorąc pod uwagę sposoby przetwarzania informacji oraz interaktowania ze światem oraz samym sobą.
Tak naprawdę jest to bardziej zaawansowany podział, niż mogłoby się zdawać (każdy z typów ma określone funkcje kognitywne, funkcje świadome, nieświadome itd itp.).

Myślę, że wykonanie tego testu i dowiedzenie się swojego typu może być pomocne w lepszym zrozumieniu siebie i tego, dlaczego dana osoba jest taka jaka jest. Na pewno jest to dobre narzędzie zrozumienia siebie.

Stąd też polecam użytkownikom wykonanie tego testu. Możecie napisać jaki typ Wam wyszedł i czy zgadza się z tym, co jest napisane na temat danego typu. Może także wrzucić link do screenshota z tym, co Wam wyszło (zawierającego dokładne dane procentowe danej wartości).
A dane, to: introwertyzm / ekstrawertyzm; kierowanie się uczuciami /kierowanie się myśleniem; obserwowanie / osądzanie; intuicyjne postrzeganie i przetwarzanie informacji / sensytywne postrzeganie i przetwarzanie informacji.
Łącznie kombinacja tych cech daje ogólny obraz typu osobowości.
Dodatkowo w tym teście jest także asertywność / chaotyzm.

Tutaj znajduje się link do testu MBTI (wykonanie testu trwa zaledwie kilka minut):
https://www.16personalities.com/pl/darmowy-test-osobowosci
 
 
whisper25 
Nowy

Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2020
Posty: 6
Wysłany: 2020-08-02, 00:10   Re: Typ osobowości MBTI - znajdź swój typ i zrozum siebie le

Nie robiłem zamieszczonego testu, ale sporo czytałem o MBTI. Mój typ to INFJ. Nie zawsze taki test da nam dokładną informację jaki jest nasz typ osobowości, ale jest to dobry początek, by zacząć przygodę z MBTI. Dla mnie dopiero jak zacząłem czytać o funkcjach poznawczych, to przestało być to dla mnie takim trochę lepszym horoskopem. Mogę się wgłębić w temat jeśli ktoś ma ochotę o tym popisać.
 
     
notideal 
Początkujący


Wiek: 32
Dołączyła: 19 Maj 2018
Posty: 115
Wysłany: 2020-08-22, 23:37   

Pośrednik :)

Ja też kiedys wrzuciłam tu na forum ten test :)

I tez był Posrednik.
 
     
lelahel
Nowy


Dołączył: 17 Lut 2020
Posty: 22
Wysłany: 2020-12-14, 02:58   

Robiłem dwa razy w życiu i zawsze wychodziło INFP.

Zgadzam sie w sumie, jak pierwszy raz czytałem opis to czułem że czytam o sobie.


Ciekawa sprawa ten INFP, niby taki rzadki typ osobowości, a w internecie go zawsze pełno, jak np moja przedmówczyni ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS