Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Pustostan
Autor Wiadomość
Orion 
Milczący



Wiek: 30
Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 98
Skąd: Wrocłopole
Wysłany: 2013-09-02, 22:56   Pustostan

Szkoda, że to forum jest takie puste. Półtora roku temu tętniło zyciem. Teraz jest drugiego września, prawie północ, a ja nie mam się do kogo odezwać bo albo wszyscy za granicą, albo śpią, a nwet jakby nie spali, to i tak nie mają czasu. Kiedyś miałem ukochaną, i nagle się skończyło. Tak o, koniec, zupełnie nie wiadomo skąd. Więc wchodzę na forum dla samotnych, a tu dalej samotność. Forum dla samotnych, tu też można być samotnym.

Szkoda, że jest tak pusto. Mało to jest studentów, którzy jeszcze mają wolne, albo depresantów, którym wszystko jedno o której wstaną i z ilu posad ich wyrzucą?

To takie wakacje, że nigdzie nie wyjechałem. Jak samemu? Ja nienawidzę robić czegokolwiek samemu. Z jednej strony mam ich dosyć, a z drugiej strony mam dosyć ich braku.
 
 
     
kochamma
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-03, 00:11   

też to zauważyłem niestety, mimo że od niedawna jestem na forum. jestem też na wielu innych forach np sportowych, muzycznych itp to właściwie wszystkie powoli upadają.
współczesna samotność taki ma obraz właśnie ze każdy jest zabiegany, ma masę spraw na głowie i są samotni bo niemają z kim dłużej porozmawiać czy nawet napisać na forum
martwi mnie trochę to bo gdy bezie praca i studia ciężko będzie randkować z kimś i poznać tą jedyna
 
     
NovemberRain
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-03, 06:46   

Można zawsze napisać do kogoś PW, może akurat tak się zdarzy, że ktoś lada moment odpisze, bo akurat na chwilę wejdzie? Próbujcie!
 
     
Samur
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-03, 06:58   

Co z wami jest nie tak?

Orion napisał/a:
Więc wchodzę na forum dla samotnych, a tu dalej samotność. Forum dla samotnych, tu też można być samotnym.

Szkoda, że jest tak pusto. Mało to jest studentów, którzy jeszcze mają wolne, albo depresantów, którym wszystko jedno o której wstaną i z ilu posad ich wyrzucą?

kochamma napisał/a:
też to zauważyłem niestety, mimo że od niedawna jestem na forum. jestem też na wielu innych forach np sportowych, muzycznych itp to właściwie wszystkie powoli upadają.
Nie słyszeliście nigdy o tym, że kiedy człowiek poruszy na forum niemalże wszystkie tematy, a samo forum ma już tysiące postów, to siłą rzeczy w końcu i tak upada? Ludzie napisali już co mieli do powiedzenia, a nowych tematów za wiele nie ma, tak więc i tam życie nie tętni. Poza tym to nie jest tak, że siedzi się cały czas tylko na forum, żeby z kimś pogadać. Jak nikogo tu nie ma, szuka się innego sposobu na spędzanie czasu, tyle, zaś jeśli bardzo chcesz pogadać, to tak jak koleżanka napisała:
NovemberRain napisał/a:
Można zawsze napisać do kogoś PW, może akurat tak się zdarzy, że ktoś lada moment odpisze, bo akurat na chwilę wejdzie?
 
     
Santine 
Początkujący


Wiek: 29
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 129
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2013-09-04, 18:07   

Samur napisał/a:
Nie słyszeliście nigdy o tym, że kiedy człowiek poruszy na forum niemalże wszystkie tematy, a samo forum ma już tysiące postów, to siłą rzeczy w końcu i tak upada?

Hmm, nie wiem czy chodzi o wyczerpanie tematów. Kiedyś udzielałam się dość aktywnie na kilku forach i wydawało się, że zawsze pojawi się coś nowego i ciekawego do przedyskutowania. Ale chyba faktycznie fora upadają - może po prostu ich "złote czasy" minęły.(;
A jeśli mowa konkretnie o tym forum, na pewno jeszcze wiele wątków można stworzyć. Z różnych dziedzin. Choć pewnie nic nie gwarantuje ożywienia w stu procentach.(;
 
     
agentka_91 
Nowy

Dołączyła: 17 Cze 2013
Posty: 21
Skąd: uk
Wysłany: 2013-09-04, 18:50   

Cytat:
Hmm, nie wiem czy chodzi o wyczerpanie tematów.


Raczej o ludzi. Z niektórymi się nie da porozmawiać (hah:D), a poza tym na forum zawsze przydaje się kilka osób, które wprowadzają trochę życia i wyciągają coś z tych najbardziej nieśmiałych.
 
     
Santine 
Początkujący


Wiek: 29
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 129
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2013-09-04, 18:59   

agentka_91 napisał/a:
Z niektórymi się nie da porozmawiać (hah:D)

Z każdym się da (a przynajmniej mam taką nadzieję).^^
 
     
agentka_91 
Nowy

Dołączyła: 17 Cze 2013
Posty: 21
Skąd: uk
Wysłany: 2013-09-04, 19:13   

Cytat:
Z każdym się da (a przynajmniej mam taką nadzieję).^^

Ja ją czasem tracę. ^^ Ale żeby nie robić offtopu - może po prostu brakuje nowych tematów. Tematów, a nie kolejnej historii pt "Jak mi źle", bo pisanie ciągle "tak, rozumiem, mi jeszcze gorzej" w końcu się każdemu znudzi.
 
     
Blaise 
Początkujący



Wiek: 32
Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 170
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2013-09-04, 19:47   

agentka_91, masz rację że to się każdemu nudzi... przyznam się że już nawet rzadko czytam takie tematy, to egoistyczne, bo sam napisałem o sobie i chciałem żeby ktoś się do mnie odezwał... no i ok odezwało się kilka osób tak... publicznie kilka prywatnie poczułem się lepiej, tego mi było trzeba.

Często mam ochotę, coś napisać a potem to kasuję, bo uważam że to bez sensu, że nic nie zmienię.
Legendarne tematy co mam zrobić... ludzie pytają tak tylko wtedy gdy rozum im każe odpuścić a serce lub inna część ciała pod przykryciem "prawdziwej miłości" każe walczyć. To i tak w większości przypadków nie ma szans przetrwać. Bo są to przypadki trudne.

Coraz częściej zaczynam traktować życie jak rachunek, swoisty bilans zysków i strat. Plus jakiś bonus bezinteresownej dobroci, którą rozdaję losowo ludziom.
Ostatnio zmieniony przez Blaise 2013-09-04, 19:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
kochamma
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-04, 22:50   

nowi ludzie zawsze przynoszą nowe tematy, nowe problemy, wiec według mnie nie ma opcji wyczerpania tematów. wyjrzyj za okno jest tyle rzeczy o których można popisać.
nie oczekuje żeby ludzie tutaj siedzieli cały czas, wystarczy 10 minut dziennie. to aż tak długo?
 
     
owca_wojenna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-04, 23:24   

Ejj no i tak tu się jakoś żywiej zrobiło. Jak tu pierwszy raz przyszłam to było puściej.

Nie wiem ale tutaj może brakuje takich działów jak np motoryzacja, gotowanie :D sport, babski czy męski dział czy inne. Wszystko jest trochę na kupce i ciężko to wszystko znaleźć ;p może oprócz narzekania na to jak się jest samotnym, można by poopowiadać o zainteresowaniach czy pasjach.
 
     
Mariette
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-05, 08:43   

Cytat:
Szkoda, że to forum jest takie puste. Półtora roku temu tętniło zyciem. Teraz jest drugiego września, prawie północ, a ja nie mam się do kogo odezwać bo albo wszyscy za granicą, albo śpią, a nwet jakby nie spali, to i tak nie mają czasu.

Witaj Orion
Nie jest to forum puste, zobacz ile osób jest zalogowanych. Obrażasz nas tym twierdzeniem. Zaczęła się szkoła, ludzie mają obowiązki, pracują, nie tylko siedzą całymi dniami w komputerze.
Też jestem tutaj półtora roku, tak samo tętni życiem to forum teaz,jak i w przeszłości. Pozdrawiam.
 
     
Hakim
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-05, 14:59   

owca_wojenna napisał/a:
Nie wiem ale tutaj może brakuje takich działów jak np motoryzacja, gotowanie :D sport, babski czy męski dział czy inne. Wszystko jest trochę na kupce i ciężko to wszystko znaleźć ;p może oprócz narzekania na to jak się jest samotnym, można by poopowiadać o zainteresowaniach czy pasjach.

Właśnie nawet nie chce mi się czytac tematów pełnych marudzenia i powtarzania jaki to ja jestem samotny. Lepiej poczytać o czyichś przeżyciach, zainteresowaniach, pasjach, problemach tylko żeby to była dyskusja jak te problemy rozwiązać, a nie użalanie sie nad sobą.
 
     
Gathaspar
Nowy

Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 15
Wysłany: 2013-09-05, 19:38   

Coś w tym jest, że różne fora ostatnio od tak upadają z braku aktywności. Nawet te lewiatany które wydawałoby się, że nigdy nie upadną.
Ja widzę tu winę nowych form komunikacji jak facebook, twitter itp. Takie oddzielne fora, jak to nasze, stały się przeżytkiem. Odchodzą powoli i w ciszy. Szkoda.
 
     
cytrynka83 
Częsty bywalec



Wiek: 40
Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 858
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2013-09-20, 07:56   

Ludź, to takie dziwne stworzenie, że jak jest źle to szuka pomocy, gdzie się da. Jak już tę pomoc otrzyma, poczuje się lepiej, to ma wszystko w dupie. Jemu już jest dobrze, więc reszta go nie obchodzi.
Fakt wielu ludzi odeszło z forum, lub przestało się udzielać. Owszem nowych osób rejestrujących się jest mnóstwo. I co z tego? Ile z nich pisze, udziela się na forum? Nie wielu. Niektórzy się tylko logują i nic więcej. Dla porównania znam forum dużo mniejsze od tego, ale tam zazwyczaj tętni życie, ludzie piszą posty, żartują. I nie widać, żeby ono upadało. Raczej podniosło się jak Feniks z popiołów. Myślę, że to też zależy od ludzi jacy tworzą forum. Musi być kilka osób, które jakoś pociągną resztę. Kiedy takich osób brakuje to klapa.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS