Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Radio internetowe
Autor Wiadomość
freebird 
Milczący



Wiek: 33
Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 81
Wysłany: 2022-06-21, 19:53   Radio internetowe

Taki mały test na aktywność tego forum albo jego brak. Sam tu czasem zaglądałem ale zauważyłem, że jest ono po prostu martwe i ochota przechodziła. Ale zaraz, przecież to my tworzymy aktywność i pomyślałem, że po prostu każdy coś tam musi naskrobać : ) Tym bardziej, że dopadł mnie kryzys wiec atakuję.

Czy ktokolwiek jest zainteresowany dyskusją na temat szeroko pojętej muzyki w kontekście radia internetowego. Jestem człowiekiem wychowanym właśnie na tego typu wynalazku i regularnie słucham różnych stacji w drodze do pracy.

Miło by było trochę popisać na ten temat. Zapraszam.
Jak minęło już trochę czasu od napisania tego postu też napisz. Temat zawsze aktualny, dostanę powiadomienie o odpowiedzi i wbijam odpisać : )

[ Dodano: 2022-08-17, 13:03 ]
To może ja coś zaproponuję. Wyszczególnię listę stacji które dla mnie są obecnie najbardziej wartościowe muzycznie wraz ich krótkim opisem i subiektywną oceną. Bardzo proszę o swoje propozycje, historie i opinie. Miło by było gdyby ktoś którejś z nich wysłuchał i wyraził swoje zdanie.

Do słuchania radia na telefonie polecam aplikację Replaio. Masa funkcji, polski projekt (chyba z Rzeszowa). Ma to co najważniejsze jak np. można dodawać utwory do ulubionych a następnie eksportować ich listę, auto start po podłączeniu urządzenia BT oraz to co mniej ważne jak scrobblowanie do last.fm.

Spoon Radio [9/10] Jeśli nie ma się ochoty na eksperymentowanie to jest to właśnie stacja dla Ciebie. Konkretny rock (i okolice), sprawdzone kawałki i wykonawcy. Klasyka z różnych lat ładnie upakowana i podana. Można puszczać w ciemno - bardzo wysoka jakość muzyki. Nowości też się pojawiają ale raczej te od sprawdzonych artystów. Jeśli są jakieś minusy to jest to trzymanie się pewnego poziomu który nie pozwala na prezentowanie nieco bardziej niszowej muzyki a co za tym idzie odkrywanie nowych wykonawców oraz jingiel z nazwą radia który wybrzmiewa co 2/3 utwory (na szczęście jest śpiewany i jego styl się zmienia co nie powoduje monotonii). Osobiście to właśnie aby odkrywać słucham radia internetowego, jeśli natomiast mam ochotę na "ulubioną i sprawdzoną potrawę" to sięgam właśnie po to radio. Naprawdę rzadko zdarzają się powtórki utworów.
Idobi radio [9/10] Klasyk klasyków. Obecnie chyba najchętniej słuchane radio internetowe. Radiostacja która jest ze mną od samego początku mojej przygody z radiami. Brzmienie nastawione raczej w stronę lżejszego rocka, alternatyw, pop-punku ale całkiem dobrze mi siedzi. Istnieję alternatywne wersji stacji: Idobi Howl (thrash metal, screamo itp), Idobi Anth (indie). Był taki moment, że praktycznie się na niej wychowywałem. Co mnie denerwuje to jednak różnica czasu (radio USA) i w momencie gdy dojeżdżam do pracy to leci akurat przegląd newsów. Co prawda audycja prowadzona jest w dość ciekawy sposób i można się nieco angielskiego poduczyć ale jednak są to wiadomości nieco oderwane od mojej rzeczywistości. Do tego czasem lecą reklamy (najczęściej własnej ramówki) oraz co jest typowe stacja promuje konkretnych wykonawców i kawałki (lecą dużo częściej od innych, na zasadzie sezonowej). Obiektywnie bardzo dobra pod kątem jakości muzyki dobieranej do programu. Można odkryć naprawdę dużo mało znanych wykonawców którzy przedstawiają sporą wartość. Do tego stacja posiada też swoje stałe programy/audycje podczas których zapraszani są wykonawcy, omawiane pewne koncerty, wydarzenia, nowości, premiery. Jeśli ktoś ma ochotę poznać muzykę też od tej strony to gorąco polecam.
RADIO BOB! BOBs Alternative Rock [8/10] Polecam. Ogólnie leci muzyka całkiem spoko, niestety za często powtarzają się utwory ale jest to stacja warta uwagi. Mimo wszystko duża liczba wykonawców. Na plus można zaliczyć odnogi stacji które można dopasować do swoich upodobań. Jest naprawdę duży wybór. Nie ma przerw, reklam i innego rodzaju wtrąceń. Raz na kilka piosenek pojawi się tylko informacja jakiego radia aktualnie słuchamy. Koniecznie do sprawdzenia pod własnym kątem.
J-rock Power Play [8/10] Jeśli są tu jacyś miłośnicy japońskiej kultury to na pewno będą zadowoleni. Ogromne zaplecze wykonawców, masa niepowtarzalnego brzmienia i ciekawe aranżacje. I tak można spotkać tu utwory które znamy z np. z intra do anime ale to działa nieco inaczej. Poznajemy muzykę w jej czystej formie. Dopiero potem dowiadujemy się, że jest ona używana gdzieś jeszcze. Tak jest przynajmniej u mnie. Są świetne utwory po których zgłębieniu okazuje się, że są bardzo cenione i szeroko wykorzystywane. Uwielbiam w tej stacji to, że praktycznie wszystko jest nowe i świeże. Oczywiście nie jest to radiostacja którą włączamy i delektujemy się każdym utworem. Minusem jest niska jakość transmisji (niestety) i jingiel raz na 5/6 utworów. Plusami jest za to cała reszta. Polecam. Gdyby nie jakość dałbym 9.
Hard Rock Hell Radio [7/10] Cięższe brzmienia. Jak sami określają grają muzykę Rock n Metal. Konkretne radio dla konkretnych ludzi. Brak wtrąceń i śmieci, czasem tylko wpadnie zapowiedź jakiegoś wykonawcy, że "to radio jest naj naj" i słuchaj go więcej. Niestety radio chyba nie dla mnie dlatego subiektywnie pewnie zaniżam ocenę. Nieco za dużo muzyki której ciężko się słucha. Nie wiem co w tym jest, ale czasami dobór utworów denerwuje.
Christian Rock Radio [6/10] Tak, wiem - część osób będzie zniesmaczona ale radio prezentuje naprawdę przyzwoity poziom muzyki. Na plus na pewno należy zaliczyć to, iż muzyki prezentowanej w tym radio nie za często można posłuchać w innych rozgłośniach. Jak sama nazwa wskazuje rozgłośnia preferuje wszelkiej maści muzykę rockową. Minusem dla niektórych są jednak wtrącenia które muszę przyznać są całkiem unikalne. Mi osobiście nie przeszkadzają i raczej są urozmaiceniem (np. evangelism in minute). Warto dać szansę. Niestety pula kawałków wydaje się nieco ograniczona i stosunkowo często trafiamy na powtórki.
Grind FM [10/10] RIP. Radio zakończyło działalność. Radio rosyjskie. Radio stworzone typowo na potrzeby osób grający w gry. Nazwa stacji nawiązuje do ciągłego grania/zdobywania doświadczenia/przedmiotów/rozwijania postaci. Było nastawione na muzykę raczej z kategorii rocka, punku, metalu. Często zdarzały się wtrącenia innych gatunków takich jak drum'n'bass, wszelkiego rodzaju muzyka elektroniczna. Do tego malinką na torcie były kawałki niestandardowe, na porządku dziennym możliwe było "wpadnięcie" na Elvisa, Jacksona czy jakieś ciekawe covery i interpretacje piosenek popowych (lub też same piosenki popowe). Szerokie spektrum prezentowanych treści, wysoka jakość muzyki, mało popularne lecz wysoko wartościowe utwory, niepowtarzalność (cudem było usłyszenie tego samego dwa razy w ciągu tygodnia), brak reklam, przerw, wtrąceń (jednie informacja o tym jakiej stacji słuchamy raz na około 10 utworów) powoduje, iż w moich oczach była to najlepsza rozgłośnia internetowa.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS