Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Sunrise
2016-08-12, 15:29
Spotkanie z Bogiem
Autor Wiadomość
parafiawarszawa
Nowy

Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-11-03, 22:30   Spotkanie z Bogiem

Jeśli znalazłeś się na rozdrożu w sytuacji bez wyjścia, zapomniany o najbliższych i nierozumiany przez otoczenie - pamiętaj, że w społeczności Kościoła Starokatolickiego możesz spotkać ludzi, którzy podadzą Ci życzliwą dłoń. Może nurtują Cię różne wątpliwości i pytania natury religijnej na które nie umiesz sobie odpowiedzieć? Zwróć się osobiście albo mailowo do jednej z parafii albo przyjdź wprost do któregokolwiek kościoła starokatolickiego. Jeśli wyślesz do nas swój list dostaniesz serdeczną odpowiedź, nie musisz się deklarować i zmieniać wyznania. Duchowni i świeccy wyznania starokatolickiego są Twoimi szczerymi przyjaciółmi. Może Opatrzność również i Tobie wyznacza miejsce w społeczności najbliższej starokatolickiej parafii? Nie zwlekaj. Chrystus Cię wzywa. On pragnie abyś się duchowo odrodził i spotkał bliskich ci ludzi, odnalazł radość i sens życia.

Nasz Kościół Starokatolicki w RP powstał w 1931 roku w Krakowie, istnieje nie przerwanie 80. lat, w latach komunizmu uznany jako groźny dla komunistycznego reżimu został doszczętnie rozbity i musiał działać w podziemiu, w 1993 roku został odrodzony i stopniowo rozrasta się o nowe ośrodki. Jako starokatolicy nie odrzucamy katolickiej doktryny, dogmatyki i nauki społecznej, nie zgadzamy się jednak z nauką o nieomylności papieża. Kościół praktykuje udzielanie komunii pod dwiema postaciami oraz spowiedź powszechną tzn. spowiedź przed samym Chrystusem z rozgrzeszeniem kapłana, a nie spowiedź "uszną". W naszym Kościele księża mogą zakładać rodziny, muszą jednak utrzymywać się z dodatkowej pracy, ponieważ niewolno im pobierać żadnych pieniędzy za posługę kapłańską (nie zbiera się tacy, nie przyjmuje dobrowolnie zapłat za pogrzeb itd.). O większości spraw decydują wierni, którzy rządzą parafiami w Radach Parafialnych, a Kościołem w Radzie Kościoła. Kościół rzymskokatolicki uznaje sakramenty Naszego Kościoła za ważne, nasi kapłani uczestniczą w spotkaniach i konferencjach organizowanych przez rzymskokatolików. Działamy w 11 miastach: Białej Wielkiej (koło Częstochowy), Bytomiu, Chorzowie, Częstochowie, Działach Czarnowskich (koło Wołomina), Jeleniej Górze, Kamiennej Górze, Lubawce, Łodzi, Siedlcach, Warszawie. Jeśli chcesz wesprzeć nas, pomóc w rozwoju duchowym naszego Kościoła, masz zapał i energię do pracy, zapraszamy do kontaktu mailowego: parafiawarszawa@tlen.pl
 
     
duenderosa
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-05, 19:35   

Hej, mam pewne obawy, czy Wasz działalność jest w prządku. Znam sekty, które specjalnie wkręcają się na takie fora i do różnych społeczności, w których ludzie mogą mieć problemy z akceptacją otaczającego świata i rzeczywistości i wciągają ich pod płąszczykiem "akceptacji i miłości" do swoich sekt.
Mi się zapala lampka w głowie - jak czytam taką "reklamę" ( a właściwie mój anioł stróż i Duch Święty mi ją zapala) :)
Ale jeśli, krzywdzę Was moimi wątpliwościami - to proszę o wybaczenie, bo nie ma ludzi nieomylnych :cry:
 
     
broken_glass 
Aktywny



Dołączyła: 31 Paź 2011
Posty: 416
Skąd: Wschodnia Polska
Wysłany: 2011-11-05, 20:50   

duenderosa napisał/a:
Hej, mam pewne obawy, czy Wasz działalność jest w prządku. Znam sekty, które specjalnie wkręcają się na takie fora i do różnych społeczności, w których ludzie mogą mieć problemy z akceptacją otaczającego świata i rzeczywistości i wciągają ich pod płąszczykiem "akceptacji i miłości" do swoich sekt.
Mi się zapala lampka w głowie - jak czytam taką "reklamę" ( a właściwie mój anioł stróż i Duch Święty mi ją zapala) :)
Ale jeśli, krzywdzę Was moimi wątpliwościami - to proszę o wybaczenie, bo nie ma ludzi nieomylnych :cry:

Mi również rzucił się ten temat w oczy, ale pomyślałam, że to jakaś specyficzna "reklama" :shock: . Jednakże ja nie zamierzam weryfikować ich wiarygodności, czy jak to tam w prawniczym języku zwykło się mawiać. :aniolek:
 
     
duenderosa
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-05, 21:23   

Wiesz, to takie trochę ostrzeżenie dla innych, a właściwie bardziej sugestia bycia czujnym :).
Chodzi o to, że na tym forum jest dużo ludzi którzy pragną ciepła... a często sekty na tym właśnie bazują... wciągają ludzi a potem... wykorzystują...
Uważam za największe barbarzyństwo to, jak jedni ludzie wykorzystują słabość innych... nie wazne w religii, biznesie, miłości itp...
Dzięki za czujność :)
 
     
Darkness 
Początkujący


Wiek: 29
Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 150
Skąd: Slask
Wysłany: 2011-11-05, 22:42   

A ja sie posmialam jak to czytalam :-) nie przekonuje mnie takie przesadne prezentowanie "czegos".
 
     
duenderosa
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-06, 00:12   

Może jestem przewrażliwiona na krzywdę ludzką zawodowo ;-) , trochę mam do czynienia z ludźmi skrzywdzonymi, wykorzytywanymi, molestowanymi itp...

Muszę się nad tym zastanowić :-o
 
     
Ever 
Dyskutant



Wiek: 27
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1237
Skąd: z piekła
Wysłany: 2011-11-06, 10:10   

duenderosa, jesteś psychologiem? Psychoterapeutą?

A co do tego postu, to nie wygląda to raczej na sektę, ale raczej reklamę.
 
 
     
myszka1604 
Częsty bywalec



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 525
Wysłany: 2011-11-06, 12:27   

A ja postanowiłam do nich napisać emaila. Jako z zasady jestem ciekawska takich rzeczy, najpierw popytałam się znajomych, ktorzy mają sporą wiedzę pod względem teologicznym i historycznym. Niewiele mi powiedzieli, w internecie też niewiele pisze. Z odpowiedzi na emaila dowiedziałam się, ze jest to religia iście idealna. Niby wiara taka sama jak katolicyzm, w którym większość z nas zostałam wychowana. Ale tak-spowiedzi nie ma przymusowej, tylko ta powszechna. Dogmatów brak. Na tace się nie daje.
Hmm...ale nie ma też kościołów, polega to na albo mszach w kaplicach albo domowe spotkania. Nie zagłębiałam się aż tak bardzo aby stwierdzić czy to sekta czy nie, ale z doświadczenia wiem, że jeśli coś za pięknie wygląda to jakiś haczyk jest! ;-)
 
     
duenderosa
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-06, 12:33   

zgadzam się :-P i kończęzaglądanie w ten wątek... są ciekawsze tematy do obgadania :-P
 
     
Dalwin 
Początkujący


Wiek: 47
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 132
Wysłany: 2011-11-06, 14:36   

Ever napisał/a:
duenderosa

A co do tego postu, to nie wygląda to raczej na sektę, ale raczej reklamę.


Trochę zgadzam się z Ever :)

Starokatolicy to nie sekta. To jedynie jeden z odłamów Kościoła Katolickiego, który nie przyjął postanowień kilku ostatnich soborów. Nie uznają autorytetu obecnych papieży i kilku dogmatów, a msza jest po łacinie. Pobyć z nimi, to trochę tak jakby cofnąć się w historii o i zobaczyć jak wygłądał katolicyzm 100 lub 200 lat temu. Nie sądzę, aby byli szkodliwi i raczej ufam, że mają dobre intencje :) Ale to moja prywatna opinia :P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS