Samotność - forum psychologiczne na temat samotności - dla wszystkich samotnych i osamotnionych - samotnosc

FAQ SzukajUżytkownicyGrupy Chat Gry RejestracjaZaloguj

Samotność

Psychologiczne forum dyskusyjne związane z tematem samotność, osamotnienie - na temat samotności dla wszystkich samotnych i osamotnionych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Ten temat zawiera powitalną wiadomość.
Autor Wiadomość
wyobcowany 
Nowy


Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-05-01, 13:12   Ten temat zawiera powitalną wiadomość.

Cześć, witajcie!
Od lat nieudolnie staram się zmierzyć długość dźwięku mojej samotności. Nieudolnie, bo za każdy razem, kiedy przestaję już ona wydawać odgłosy ja dzięki mojej spaczonej osobowości wracam do początku tej samotnej linijki. Jestem chemikiem - piję od kilku lat starając się zapomnieć o pustce jaka mnie otacza. Mimo powtarzających się raz po raz tych samych wniosków nie potrafię tego zmienić. W końcu nie potrafiąc przyjąć życia na trzeźwo nie da się go przełknąć razem z alkoholem. To trwa, a nieskończoność oblicza tego osamotnienia sprawia, że co chwilę zaczynam się, a potem kończę się znów.
Każda budowana prze zemnie przyjaźń kończy się na niepowodzeniu. Każda miłość jest dla mnie chwilą spełnionych tylko w wyobraźni uniesień. Nie należę do najtwardszych, gdzieś w środku mnie tkwi wrażliwa dusza marzyciela, idealisty, czy może nawet w pewnym stopniu - romantyka. Ta dusza jest spragniona objęć innego człowieka i żadna poduszka nie pozwoli jej tego zastąpić. Świadomość, że ten stan rzeczy może pozostać już na zawsze sprawia, że chce zniknąć. Często przyciskam do żył żyletkę, ale nie mam w sobie tyle odwagi, by w końcu pociągnąć za spust. Być może tkwi we mnie jeszcze jakaś iskierka nadziei, że to wszystko może się kiedyś zmienić. Jednak z samej nadziei wyżyć się nie da; ona nie sprawi bym znowu potrafił się uśmiechnąć.
 
     
Sunrise 
Zasłużony


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1207
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2016-05-01, 14:33   

Witaj wyobcowany :-)
Jak sam napisałeś, "z samej nadziei wyżyć się nie da" i to jest prawda. Trzeba jej też pomagać. Czy myślałeś już zatem o odpowiedniej dla siebie terapii?
 
     
zapominajka 
Aktywny



Dołączyła: 01 Gru 2015
Posty: 251
Wysłany: 2016-05-01, 23:46   

Witaj Wyobcowany

nie przejmuj się tak, samotność też ma swoje zalety... wiem, wiem, nie mam tu zbyt dużego poparcia w tej kwestii, ale mimo to nic nie jest tak złe, jak to się czasem wydaje
 
     
wyobcowany 
Nowy


Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-05-02, 10:55   

Sunrise, hej. Tak - rozmyślam nad terapią uzależnienia od alkoholu, ale nie potrafię wydobyć z siebie siły, aby coś załatwić.
zapominajka, cześć. Potrafię dostrzec zalety bycia samotnikiem, jednak to nie zmienia faktu, że nie chcę tak żyć.
 
     
Sunrise 
Zasłużony


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1207
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2016-05-02, 11:47   

Cytat:
W końcu nie potrafiąc przyjąć życia na trzeźwo nie da się go przełknąć razem z alkoholem. To trwa, a nieskończoność oblicza tego osamotnienia sprawia, że co chwilę zaczynam się, a potem kończę się znów.

Czyli sam dostrzegasz, że już trwasz w błędnym kole... Niestety problemy zalewane alkoholem zachowują się jak niewyrywane chwasty. Poszukaj na necie grupy wsparcia w Twoim rejonie, zobaczysz, że jednak nie jesteś odosobniony i obyś nabrał sił do zrobienia tego pierwszego kroku jakim jest podjęcie terapii.
 
     
wyobcowany 
Nowy


Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-05-02, 12:41   

Od wielu miesięcy wiem do kogo mogę udać się o poradę w tej sprawie. Dopiero teraz, kiedy znowu zrujnowałem sobie życie zbiera się we mnie chęć do pójścia w to miejsce.
 
     
Sunrise 
Zasłużony


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1207
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2016-05-02, 13:02   

Super, życzę Ci zatem aby "to zebranie się" nastąpiło już niebawem.
 
     
długopis 
Aktywny


Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 439
Wysłany: 2016-05-02, 14:21   

Cześć
Mam nadzieję, że jednak znajdziesz motywację do pomocy sobie.
Powodzenia i do ewentualnego usłyszenia (nie wiem co mogę więcej napisać).
 
     
zapominajka 
Aktywny



Dołączyła: 01 Gru 2015
Posty: 251
Wysłany: 2016-05-02, 17:33   

jejku, nie zachowujcie się tak, jakby wyruszał na wojnę, przecież nawet jak pójdzie na terapię, to może być tutaj na forum...

Wyobcowany, rozumiem, że nie chcesz tak żyć, większość ludzi marzy o wielkiej miłości, itp. itd. ale życie życiem, ja się cieszę, że uda mi się pogadać z kimś na żywo choć raz na tydzień (mam na myśli nawet rozmowę w urzędzie skarbowym, też miło, że można usta otworzyć) więc nie łam się z miejsca, może nie jest z tobą tak źle
 
     
Sunrise 
Zasłużony


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Mar 2011
Posty: 1207
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2016-05-03, 11:46   

Cytat:
jejku, nie zachowujcie się tak, jakby wyruszał na wojnę, przecież nawet jak pójdzie na terapię, to może być tutaj na forum...


Przecież nikt kolegi stąd nie wygania ;-)
 
     
wyobcowany 
Nowy


Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-05-03, 19:59   

zapominajka napisał/a:

jejku, nie zachowujcie się tak, jakby wyruszał na wojnę, przecież nawet jak pójdzie na terapię, to może być tutaj na forum...

Nie czuję tego, ani nie wyczułem żadnej treści ze strony forum, która sugerowała by, że wyruszam na wojenkę. Na bitwę - może i tak, w końcu muszę w jakiś tam sposób zmierzyć się z samym sobą, ale to żadna wojna... W gruncie rzeczy, mimo stanu w jakim się znajduję dalej lubię samego siebie i nie mam zamiaru walić sobie w twarz tylko po to aby coś wygrać. ;)
Ostatnio zmieniony przez wyobcowany 2016-05-03, 19:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
elliot 
Milczący



Wiek: 32
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 57
Wysłany: 2016-05-06, 13:47   

wyobcowany, cześć. Nie wiem ile masz lat, ale nie odkładaj pójścia po pomoc, jeśli ma Ci to pomóc. Warto spróbować. Zawsze mówię, że na własną rękę nie ma sensu próbować sobie pomóc, bo nawet jeśli są chęci, to motywacja prędzej czy później się kończy, szczególnie jeśli ma się negatywne nastawienie. Powodzenia :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Samotność Forum © 2011 - 2023
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Mapa Serwisu Google XML RSS